PİYON SATRANÇ AKADEMİSİ ANTRENÖRLER KURULU KARARLARI

 

19.08.2017  Tarihli Toplantı Kararları

( 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi İlk Kurul Toplantısı) 

1) MasterClass 4. 5. 6. lig UKD Turnuvaları Şartnamesi 

      a)  4.Lig  0-1199 UKD  aralığında sporcuların mücadele edecektir. 

      b)  5.Lig  1200-1499  UKD  aralığında sporcuların mücadele edecektir. 

      c)   6.Lig  1500 - üstü  UKD  aralığında sporcuların mücadele edecektir.      

      d)  Üst Lige yükselmek  sporcunun  UKD  puanına bağlanmıştır.  Sporcu  UKD puanı neyse  o ligde mücadele edecektir.   

      e) Sporcu her hangi bir dış turnuvada da UKD puanını arttırma şansına sahiptir. 

      ÜST ADIMA GEÇME KRİTERLERİ  

      f)   4.Adım dan yükselmek için  1100 UKD puanını geçmek gerekmektedir. 

      g)   5.Adım dan yükselmek için  1350 UKD puanını geçmek gerekmektedir. 

2) MasterClass 2. ve 3. lig Turnuvaları Şartnamesi  

      a) 2.Lig 2.Adım öğrencilerinin mücadele ligidir. 

      b) 3.Lig 3.Adım öğrencilerinin mücadele ligidir. 

      c) 2.lig den üst adıma geçmek için iki turnuvada %50 performans gerekmektedir. 

      d) 3.lig den üst adıma geçmek için iki turnuvada %60 performans gerekmektedir. 

   

30.05.2017  Tarihli Toplantı Kararları

1)  Haziran Ayında yapılacak MasterClass Turnuvasını 29 Haziran ve  02 Temmuz 2017 tarihinde yapılmasına, 

2) 2.Ligden 3.Lige yükselen öğrenciler Nisa Yağmur Karabakal, 

3) 3.Ligden 4.Lige yükselen öğrenciler Emir Arda Kuzu, Zeynep Nehir Hızlı, 

4) 4.ligden 5.Lige yükselen öğrenciler Efe Salifoğlu.

5) 5.Ligden 6.Lige yükselen Koray Gökçeler 

6) 6.Ligden 5.lige düşen öğrenci Ege Bartu Dönertaş ve Tunç Özgür olmuştur. 

 

02.05.2017  Tarihli Toplantı Kararları-Revize

1) 2.Ligden 3.cü lige yükselen öğrenciler Berke Hacıoğlu, Arda Bıtıl, Nilatsu Demirci olmuştur.

2) 3.ligden 4.lige yükselen öğrencimiz  Emre Karakurt, 3 defa 4 puan alan Murat Aydemir, Eylül Fırtına, Umut Emre İbiş olmuştur. 

3) 4.ligden 5.lige yükselen Asya Keleş,  olmuştur. 

4) 5.ligden 6.lige yükselen Enes Batu Ateş olmuştur. 

5) 6.Ligden performans düşüklüğü sebebi ile 5. lige alınan öğrenci Şevval Kerdiğe olmuştur.

18.04.2017  Tarihli Toplantı Kararları

 1) 4.Lig vüstü sporcuların TSF sitesinden girerek 1000 ve üstü UKD puanı alması uygun görülmüştür. 

 2) Bursa da her hafta dış turnuva yapılan bir ortam bulunmaktadır. Sporcuların dış turnuvalarda oynadıkları oyunları turdan hemen sonra lichess sistemine yüklemeleri ve öncelikle bilgisayar motorundan yaptıkları hataları görmeleri gerekmektedir.  Turnuvalarda antrenörlerin tüm sporcuların maçlarını incelemesi mümkün olmadığı gibi yararı da yoktur. Ancak oyunları lichess'e giren sporcular derste hocalarına analiz yaptırabilir. 

04.04.2017  Tarihli Toplantı Kararları

  1) YENİ LİG KURULUŞU: 4.Lig de sıralamada olan ilk 17 sporcu 3,5 puan ve üstü alan öğrenciler 5.Lig olumuştur. 

   2) 4.Ligde derece yaparak 6.Lig MasterClass ligine yükselen, KUZEY DEMİR, ONUR BALCI, YAĞIZ VARKÖK olmuştur. 

  3) 6.Lig den Koray Gökçeler, Tuğçe Özgür, Sena Kaçkın  5.ligden devam etmelerine karar verilmiştir. 

  4) 5.ligten 4.lige düşüş olmayacaktır, derece yapanlarda 6. Lig Masterclass'a yükselecektir. 

  5) MasterClass 6.Lig olarak devam edecektir. Mazeretsiz gelmeyen ve performansı düşük olan sporcular 5.lige düşürülecektir. 

28.03.2017  Tarihli Toplantı Kararları

1) 3.Ligde derece yaparak üst lige yükselen, Cengiz Yıldız, Batu Karakaya, Semih Cenk, 

2) 2.Ligde derece yaparak üst lige yükselen, Mustafa Daşkın, Enes Alırız, Emir Arda Kuzu, Sarp Gürses, yükselmiştir. 

21.03.2017  Tarihli Toplantı Kararları

1)  2.Lig müsabakalarının planlandığı gibi 26 Mart 2017 saat 15.00 te Hürriyet Tic. San Od. İlkokulunda yapılmasına, 

2) 3.Lig müsabakalarının planlandığı gibi 26 Mart 2017 saat 10.00 te Hürriyet Tic. San Od. İlkokulunda yapılmasına, 

3) 4.Lig ve MasterClass UKD turnuvalarının TSF'den alınan izin doğrultusunda 31 Mart Cuma Akşa 19.00 da birinci tur ile başlamasına 02 Nisan 2017 Pazar 10.00 da 2. tur ile devam etmesine karar verilmiştir. 

4) 6 yaş Junior gurubu 02 Nisan Pazar saat 12.00 de Heykel şubede yapılmasına, 

 

07.03.2017  Tarihli Toplantı Kararları

1)  26 Mart tarihinde düzenlenecek olan 4. ve 5. lig MasterClass müsabakalarını 31 Mart - 2  Nisan Pazar günü Piyon Satranç Akademisi  Heykel şubesinde UKD turnuvası olarak resmi organize edilmesine karar verilmiştir. 

28.02.2017  Tarihli Toplantı Kararları

 1) 26 Şubat 2017 Tarinde düzenlenen MasterClass Turnuvası sonuçlarına göre;

      A) 2.Ligden üçüncü lige yükselme hakkı elde eden, Arda Cankurt, Yağız Bulut, 

      B) 3.Ligden dördüncü lige yükselen Ahmet Akşit, Ali Osman Başaran, Kağan Güneş, Eray ZenginGönül

            Ayrıca, 3 turnuvada 12 puan almayı başaran; Taha Sonakın, Uluaş Löksu, Zeynep Sude Oğulluk üst lige yükselmiştir.

      C)  4.ligden 5.lige yükselen; Kerem Güreli ve Tarık Özdemir, MasterClass'a yükselmiştir. 

 2)   4.ADIMI GEÇME KRİTERİNDE DEĞİŞİKLİK; 1100 UKD OLARAK BELİRLENMİŞTİR. 

       Uygulamanın gelecek yıldan itibaren başlamasına karar verilmiştir. 

 3)  4.Lig ve MasterClass Liglerinin TSF'den onaylı resmi UKD turnuvaları formatına dönüştürülmesine, 

31.01.2017  Tarihli Toplantı Kararları

1) MasterClass liginden ilşiği kesilen İdil Mira Özsoy'un düşürülmesine, 

2) 4.Lige de derece yapan Salih Çakır ve Ege Bartu Dönertaş'in MasterClass'a yükselmesine,

3) 3.Ligden derece yaparak üst lige yükselen, Emir Eser Aydın, Ahmet Deniz Kaya, Emir Enes Vardar   olmuştur. 

4) 2.Ligde derece yaparak üst lige yükselen, Batu Karakaya, Arkın Yalçınkaya, Emre Babaç,  

17.01.2017  Tarihli Toplantı Kararları

1) 22 Ocak Tarinde planlanan 2.-3.4. lig maçları planlandığı gibi Hürriyet İlk. Okulunda yapılacaktır. 

2) MasterClass maçları Türkiye Küçükler Şam. Antalya turnuvasından dolayı iptal edilmiştir. 

3) 4.ligte derece yapam, Koray Gökçeler, Emirhan Sevinç, Eylül Beste Zeren isimli öğrencilerin MasterClass ligine yükselmesine karar verilmiştir.  

03.01.2017  Tarihli Toplantı Kararları

1) Bursa seçmeleri sebebi ile yapılamayan Aralık MasterClass Turnuvalarının, 4.Lig, MasterClass ve 2.lig jonior gurubuyla bilikte 8 Ocak tarihinde saat 11:00 de Heykel Şubesinde yapılmasına, karar verilmiştir. 

2) Norm alamayan öğrenciler ile bireysel görüşme yapılmasına, 

3) Üç turnuvada 12 puan toplayan Elif Karaman'nın 3.lige yükselmesine karar verilmiştir. 

27.12.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) Aralık 2.lig MasterClass sonuçlarına göre Koray Vatansever ve Ali Ekber Kuru isimli öğrencilerin 3.lige yükselmesine,

2)  Aralık 3.lig MasterClass sonuçlarına göre Enes Batu Ateş ve Emirhan Yazıcı isimli öğrencilerin 4.lige yükselmesine,

3) Bursa seçmeleri sebebi ile yapılamayan Aralık MasterClass Turnuvalarının,2.lig jonior gurubuyla bilikte 8 Ocak tarihinde yapılmasına, karar verilmiştir. 

20.12.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 25 Aralık 2016 Tarihinde MasterClass turnuvası planlandığı gibi yapılacaktır. 

2) 4.lig ve MasterClass yapılmayacaktır. Haftasonu yapılacak olan bursa seçmelerinde oynamaları ön görülmüştür.

29.11.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) MasreClass  2.ligde derece yapan Enes Batu Ateş ve Uras Şensoy'un üst lige yükselmesine,

2) MasreClass 3.ligde derece yapan   Ali Selim İnce, Kerem Güreli, Cemre Kara, Onur Dinç Dağdeviren ve Ferda Umut Erdil isimli öğrencilerin üst lige yükselmesine, 

3) MasreClass 4.ligde derece yapan Şevval Kerdiğe ve Kağan Karasu MasterClass'a yükselmelerine, 

4) MasterClass'a mazeretsiz katılmayan Mustafa Kadan 4.ligden devam etmelerine karar verilmştir.

22.11.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 27 Kasım 2016 tarihde Master Class Turnuvalarının Hürriyet Tic. San. Od. İlköğretim okulunda yapılmasına, 

2) Masterclass 3.ve 4. lig maçları 27 Kasım 2016 saat 9.00 kayıt kontrol ile başlanacak, 10.00 da ilk tur başlangıcı olacaktır. Saat 9.45'ten sonra gelen öğrenciler 2.turdan giriş yapabilecektir. 

3) Masterclass 2. lig maçları 27 Kasım 2016 saat 15:00 kayıt kontrol ile başlanacak,  

4) Haftasonu yapılacak Büyükşehir Belediye turnuvasına  Kuzey Demir, Mustafa Efe Yılmaz, Elif Deniz Birkış, Kağan Karasu, Umut Ali Akat, Asya Keleş, Ege Unut, Ege Bartu Dönertaş, Okan Özgür isimli öğrencilerin katılmasına, 

 

15.11.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 2.Adım Masterclass okul öncesi gurubun turnuvası 21 Kasım Pazar  11.00 da Heykel şubede yapılacaktır. 

 

08.11.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 12-13 KAsım 2016 tarihinde 2017 Bursa Küçükler Şam. katılacak öğrenciler, 4.lig ve üstü olanlardır. 

2) Seviye tespit saati olarak  cumartesi günleri 09.00 ile 10.00 arasında yapılmasına karar verilmiştir. 

3) Ders sırasında seviye tespit öğrencisi kabül edilmemesine karar verilmiştir. 

 

25.10.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) MASTERCLASS gurubu ilk on sporcu Masterclass olarak kesinleşmiştir. Dış turnuvaları olmadığı haftalarda 4.Lig ile aynı tarihlerde ayrı bir kategori olarak yarışacak ve son iki ligden düşecektir. 

2) 3.Lig te Ömer Faruk Koyun, Elif Deniz Birkış, Okan Özgür derece yaparak  4.Lig'e yükselme hakkını elde etmiştir. 

3) 2.Lig te Murat Aydemir, Hasan Erim Soydan, Eray Zengingönül derece yaparak 3.Lige yükselme hakkını elde etmişlerdir. 

4) Üç turnuvada 12 puan toplayan öğrencinin bir üst lige çıkmasına karar verilmiştir. 

5) Dönemde ismi altında en az 10 hamle, 10 dk üstü oynanamış ve 600 oyun oynayan öğrenciye kupa ödülü verilmesine. 

6) 10 Hafta ödevlerinde tam doğru çıkartan öğrenciye sürpiriz ödül verilmesine. 

7) Seviye tespit formlarının elden geçmesine ve seviye tespit için randevu sistemine geçilmesine, 

25.10.2016  Tarihli Toplantı Kararları

30 EKİM 2016 TARİHİNDE TURNUVA VE TOPLANTILAR 

HÜRRİYET TİC. SAN. ODA. İLKOKULUNDA YAPILACAKTIR.

1) Masterclass 3.ve 4. lig maçları 30 Ekim 2016 saat 9.00 kayıt kontrol ile başlanacak, 10.00 da ilk tur başlangıcı olacaktır. Saat 9.45'ten sonra gelen öğrenciler 2.turdan giriş yapabilecektir. 

2) Masterclass 2. lig maçları 30 Ekim 2016 saat 15:00 kayıt kontrol ile başlanacak,  

3) 30 Ekim 2016 saat 10.00, 11.00, 12.00 olmak üzere üç gurupta 3.ve 4.lig sporcu velilerine toplantı düzenlenecektir. Toplantı gurupları sekreterlik tarafından velilere bildirilecektir. 

4) 30 Ekim 2016 saat 15.00, 16.00, 17.00 olmak üzere üç gurupta 2.lig sporcu velilerine toplantı düzenlenecektir. Toplantı gurupları sekreterlik tarafından velilere bildirilecektir. 

5) 2017 Türkiye Küçükler ve Yıldırzlar Satranç Şampiyonası katılım kriterleri: 

       A Gurubu: Derece için katılacak öğrenciler, 

                      Geçen yıldan Türkiye Şampiyonasına katılan öğrenciler ve MasterClass kategorisinde yarışan öğrencilerden oluşur. 

      B Burubu: Tecrübe için katılacak öğrencilerdir. (2017 de ilk defa uygulanacaktır.) 

                      3.Lig  için 7 yaş olma sınırı vardır. 

                      4.Lig olan tüm öğrenciler turnuva deneyimi yaşamak için tecrübe amacıyla katılabilir. 

6) Türkiye Şampiyonasına katılmak isteyen öğrenciler için toplantı saati  13.30 da Hürriyet Tic. San. Oda. İlkokulunda  yapılacaktır. 

 

27.09.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) Master Class 2.lig 16 Ekim 2016 Tarihinde yapılacaktır. 

2) Geçen yıl kupa kazanan öğrencilere kupalarının verilmesine, 

3) Master Class 3.lig 30 Ekim 2016 Tarihinde yapılacaktır. 

13.06.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) Masterclass turnuvalarında tek norm almış öğrencilerin azlığı ve gayretleri sebebi ile üst adıma devam etmeleri Antrenörler Kurulumuz tarafından uygun görülmüştür. 

2) 3.Lig  şampiyonu Emirhan Yazıcı ve  4.Lig Şampiyonu Emirhan Yeleri, Masterclass Şampiyonu Cemil Esat Damar'ı başarılarından dolayı kutlarız. 

06.06.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 05,06.2016 tarihlerinde yapılan 2.Lig Masterclass turnuvasında Ferdağ Umut Erdil, Ulaş Löksu  isimli öğrenciler 3.lige yükselmiş bulunuyorlar.

23.05.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 04-05 Haziran Tarihlerinde yapılacak olan Piyon Akademi Kupası MasterClass 3,4,5. lig ile aynı tarihlerde yapıldığından MasterClass 12 Haziran 2016 tarihine ertelenmiştir.

2) 12 Haziran tarihinde yapılacak olan 2.Lig Maçlarını 05 Haziran Tarihine çekilmesine karar verilmiştir.

3) Piyon Satranç Akademisi üst adıma devam etmek için gerekli olan iki normu alamamış ve tek normda kalan öğrencilerin üst adıma ndevamlılığı antrenörler kurulu kararına bağlanmıştır. Haziran turnuvasından sonra tek normlu öğrencilerin kurulda tek tek görüşülüp karara bağlanmasına karar verilmiştir. 

 

16.05.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 15 Mayıs 2016 MasterClass 2.Lig sonuçlarına 3.lige yükselen sporcularımız. Can Öztürk, Arda Solak, Cağan Arda Özkan, Emirhan Yazıcı olmuştur, 

2) 12 puan toplayarak üst lige yükselen Mert Cihan, Umut Emre İbiş, Duru Bozkurt olmuştur. 

3) 17 Mayıs 2016 Saat 12.00 de 2.Lig Jounir gurubun turnuvası Heykel şubesinde yapılmasına, 

4) MasterClass Turnuvalarında salon çıkış kapısında beklemenin yasaklanmasına, 

09.05.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 8 Mayıs 2016 tarihli MasterClass 3.lig maçları neticesinde 4.lige yükselen hüseyin Hız, Balahan Demir

olmuştur.

2) 8 Mayıs 2016 tarihli MasterClass 4.lig maçları neticesinde derece yapan Esin Şen MasterClass Şampiyonlar ligine yükselmiştir. 

3) 14-15 Mayıs tarihlerinde Yalova'da yapılacak olan turnuvaya isteyen öğrencilerimiz 4.lig ve üstü katılabilir, ancak haftasonu dersler devam edecektir. Turnuvaya katılan öğrencilerin ders telafisi olmayacaktır. 

4) 15 Mayıs 2016 tarihde 2.lig MasterClass turnuvası sırasında 2.Adım veli toplantısı yapılmasına karar verilmiştir. 

 

02.05.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) MASTERCLASS Turnuvalarında sporcuların okul bahçesinde farklı oyunlar oynamasının maçlara olan konsantrasyonu düşürmesi sebebi ile öğrencilerin tur aralarında koşturmalı oyunlar oynaması yasaklanmıştır. Maçı çabuk bititirip oyuna gitme eğiliminin emgellemesi amaçlanmaktadır. 

2) Her lig için kendi aralarında oynamak kaydı ile online satranç turnuvası planlanmasına karar verilmiştir. 

3) 1 Mayıs tarihli 3.Lig maçlarından sonra 4.lige yükselmeye hak kazanan Eylül Beste Zeren, 3 Turnuvada 12 puan toplayan Onur Balcı, 

4) 1.Mayıs tarihli 4.Lig turnuvasında derece yapan Sude Karataş'ın masterclass'a yükselmesine kararverilmiştir. 

 

24.04.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 3.4 ve 5. Lig Maçlarının planlandığı gibi 1 Mayıs tarihinde yapılmasına, 

2) 12 Puan kriterini tamamlayan, Aymine Okumuş, Taylan atalay, Buğra Gülten isimli öğrenciler 3. lig maçlarında oynamaya hak kazanmışlardır. 

18.04.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 17 Nisan Tarihinde yapılan 2.Lig Maçları neticesinde 3.Lige yükselen öğrencilerimiz  Arda Arıkan, Eylül Fırtına, Kayra Zenginkinet beş tam puanla ile çıkmıştır. Berk Azbay (üç turnuva 12 puan) toplamına göre yükselmeyi hak etmişlerdir. 

2) Hızlandırılmış eğitim döneminin ders planlarının yapılmasına karar verilmiştir. 

11.04.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 15-16- 17 Nisan 2016 BBB Açık Turnuvasına 4.lig sporcularının katılmasına karar verilmiştir. 

2) 22-23-24 Nisan 2016 Heykel Rotary turnuvasına 4.lig sporcularının katılmasına karar verilmiştir. 

3) 24 Nisan da yapılması planlanan Masterclass 3,4,5.lig maçlarının 1 Mayıs 2016'ya ertelenmesine, 

4) 30 Nisan - 1 Mayıs tarihlerinde yapılacak olan BBB turnuvasına katılmama kararı alınmıştır. 

5) 4.Lig ve üstü sporcularımızda dış turnuvalara internetten yapılacak başvuruların veliler tarafından yapılmasına karar verilmiştir.  

6) 17 Nisan 2016 Pazar MasterClass 2.Lig maçlarının planlandığı şekilde yapılmasına karar verilmiştir. 

04.04.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 8-10 Nisan 2016 Tarihlerinde yapılacak olan Bursa Çocuk ve Yıldızlar Takım ligi maçlarında UKD si olan 4.lig sporcularının yarışmasına, 

2) 10 Nisan 2016 Tarihinde yapılması planlanan Masterclass 3,4,5.lig maçlarının 24 Nisan 2016 tarihine ertelenmesine, 

3) Masterclass Turnuvalarının herhangi üçünde 12 puan toplayan sporcunun üst lige yükselmasinin daha doğru olacağına karar verilmiştir. 

4) ONUR DİNÇ DAĞDEVİREN, ELİF DENİZ BİRKIŞ, ALİ EMİR BİLGİN, isimli öğrencimiz 12 puan toplama kriterine göre 3.Lig de oynamaya hak kazanmıştır. 

28.03.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 27 MART 2016 Tarihli Masterclass 2.Lig Turnuvası sonuçlarına göre üst lige yükselen öğrencilerimiz,     EFE SİRİN, FURKAN EREN,  SEMİH CENK,  YUNUS EMREDENKCİ,  olmuştur. 

2) Bu karar yenilendiği için yürürlükten kalkmıştır. 

21.03.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) Bursa turnuvalarında oynayan sporcuların oyunlarının "Sadece Analiz için kullanılan" deftere oyun analizlerini yazmalarını uygun görülmektedir. Hatta maç bitiminzde oyunla ilgili bilgiler taze iken hemen analiz defeterine oyunun geçirilmesi en doğru yoldur. 

Analizlerini düzenli yapan sporcular gelecek ay ki Bursa turnuvalarına katılabilirler. Analizlerini yapmayan sporcuların gelecek turnuvalara katılmaları uygun görülmemektir. Analizlerini yapmayan sporcunun turnuvaya katılımları Antrenör Kurulu kararına bağlıdır. 

2) Analizlerini tam ve düzenli yapan sporcular Dış turnuvalarda daha da tecrübe kazanmalarını sağlamak amacıyla yazın gidilecek olan Bursa dışı turnuvalarda maddi destek sağlanacaktır. (Piyon Satranç İhtisas Spor Kulübü bütçesinden) 

3) Norm alamamış ve 2.Adıma yeni geçmiş olan öğrencilere takviye dersler yaparak desteklenmesine, takviye derslerden alınacak ücretlerin Piyon Spor kulübüne bağış alınmasına karar verilmiştir. 

14.03.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 13 Mart 2016 tarihlerinde yapılan MasterClass Şampiyonlar Ligi sonuçlarına göre Emirhan Sevinç, Oğuz Uysal, Eren Arda Yamaç ve turnuvaya katılmayan Furkan Büke  alt ligde mücadeleye devam edeceklerdi. 

2) 13 Mart 2016 tarihlerinde yapılan 4.Lig maçlarında derecye giren Şerife Ecenaz Ören, Çağla Engin, İdil Mira Özsoy MasterClass Şampiyonlar Ligine yükselmiştir. 

3)  13 Mart 2016 tarihlerinde yapılan 3.Lig maçlarında derece yapan Yağız Varkök isimli öğrencinin 4.lige yükselmesine karar verilmiştir. 

4) MasterClass liginde norm alamamış ve turnuvalara katılamayan öğrencilerin üst adıma geçebilmeleri için gerekli takviye çalışmalarına başlanmasına, 

 

07.03.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 12 - 13 Mart 2016 tarihlerinde yapılacak olan Beledeiyespor 9-10 yaş satranç turnuvasına öğrencilerin katılımını

        a) Yaşanan turnuva yoğunluğundan, ve önümüzdeki turnuva takviminden  (sporcuda tükenme yaratabileceği endişesi) 

        b) Ders planlarından geri kalınacağı, 

        c) Katılım kontenjanının düşük olması ve tüm sporculara turnuvada yer olmaması, 

        d) Diğer yaş guruplarına kategori açılmamış olması Kulüp olarak hareket etme imkanının mümkün olmaması,

Sebepleri ile haftasonu sporcuların turnuvaya iştiraki uygun görülmemiştir. 

2) MasterClass Şampiyonlar Ligi sonuçlarına göre, Koray Gökçeler'in alt ligde devam etmesi uygun görülmüştür. 

3) 13 Aralık'ta yapılan 4.Lig maçlarında yükselmeyi hak eden Osmancan Turhan, 21 Şubat 4.Liginde yükselmeyi hak eden Eren Arda Yamaç ve Emirhan Sevinç isimli öğrencilerin MasterClass Şampiyonlar Ligine yükselmelerine karar verilmiştir.  

4) Kulüpler Şampiyonasında Forma Hakkı: 

        a) Turnuva oyunlarını yazılı analiz yapan sporculara daha fazla forma şansı bulacaktır. 

        b) MAsterClass Şampiyonlar liginde oynayan sporcular,

        c) Ödevlerini düzenli yapan sporcular, 

 

 

 

29.02.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1)  28 ŞUBAT 2016 MASTERCLASS 2.Lig maçlarında dereceye giren SUDE NERMİN KOYMEN, EMRE KARAKURT, CİNAR YILDIRIM, EYLÜL BESTE ZEREN isimli öğrencilerin MasterClass 3.Lig'e yükselmesine karar verilmiştir. 

2) 2.Lig maçlarında turnuvanın daha sağlıklı ve hızlı yapılabilmesi için hakem desteği alınmasına, 

3) DOUBLE EĞİTİM:  Eğitim döneminin ilk yarısında üst lige yükselen öğrencilerimize tanıan Double eğitim hakkı ikinci dönemde tamamlayan öğrencilerede tanınmıştır. İkinci dönem üst ligde normlarını tamamlayan öğrenciler Yeni Eğitim döneminde Double eğitime başlayacaklardır. Gelecek yıl normları tamamlayan öğrenciler yıl sonunda iki plaket birden alacaklardır. 

 

 

22.02.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 21 Şubat 2016 tarihinde yapılan MasterClass 3.Lig maçları neticesinde dereceye giren Arda Cihangir isimli öğrencimizin üst lige yükselmesine karar verilmiştir. 

2) 3. Lig MasterClass karşılaşmaların 3  puan ve üstü peformans gösteren öğrencilerin norm almasına karar verilmiştir. 

3) 21 Şubat 2016 tarihinde yapılan MasterClass 4.Lig maçları neticesinde dereceye giren 3  puan ve üstü peformans gösteren öğrencilerin norm almasına karar verilmiştir. 

4) Bir dönemde 500 maçı geçen öğrencilerin motivasyonlarını kaybetmemeleri için ödül sisteminin devama karar verilmiştir. Eğitim döneminin sonuna kadar bin maçı tamamlayan öğrencilere kupa verilmesine karar verilmiştir. 

5) 2.Adım JuniorClass turnuvasında ilk üçe giren öğrencilerin 28 Şubat Pazar günü yapılacak 2.Lig MasterClass'a katılmalarına karar verilen öğrenciler: Öztoprak Atakan, Murathan Gürbüz, İsmail Fevzi Kemen, 

 

15.02.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) Hafta sonu yapılacak 3,4, lig maçlarında Yiğit Yıldırım, Muttalip Saçkesen görevlendirilmiştir.

2)20-21 şubat tarihlerinde yapılacak olan küresel görme engelliler turnuvasında masterclass şampiyonlar ligi sporcularının oynamasına karar verilmiştir.

3 )Ay sonunda yapılacak olan bursa açık turnuvasına 4.lig ve üstü tüm öğrencilerin katılmasına karar verilmiştir.

4)27-28 Şubatta yapılacak olan MasterClass 2.Lig maçlarında Seval Şahin, Yunus Çalışkan, Bülent Moğul, Muttalip Saçkesen in görevlendirilmesine karar verilmiştir.

08.02.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 13-14 Şubat Tarihlerinde yapılacak olan Bursa Kadınlar Şampiyonası yapılacağından dolayı MasterClass 3.Lig, 4.Lig ve Şampiyonlar Ligi maçları 20-21 Şubat Tarihlerinde yapılmasına karar verilmiştir.  

2) bir dönemde 500 oyun oynayan ve kupa kazanan öğrenciler

seval şahin: hanza enes karabakal, çağan arda özkan

yiğit yıldırım: osmancan turhan, batuhan fettah, idil mira ozsoy

yunus çalışkan: eylül fırtına, ulaş löksu, zeynep nehir hızlı, ferdağ umut erdil, emir kayra turhan, eylül beste zeren, mahir berke yurtseven, asel tekin

kupa metni: piyon satranç akademisi lichess oyun şampiyonu 2016

 

 

12.01.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 9-10 Ocak tarihlerinde yapılan Bursa Küçükler Şampiyonasında kazanılan 9 şampiyonluğun dışında kalan diğer şampiyonların neden kazanılamadığının araştırılması ve raporlanması görevinin Yiğit Yıldırım'a verilmesine, 

2) MasterClass Liginde mücadele eden tüm sporcuların kendi yaş guruplarında şampiyon olması sebebi ile En üst lig olan MasterClass ligine Şampiyonlar Ligi adı eklenmesine karar verilmiştir. Son hali ile "MasterClass Şampiyonlar Ligi" olmuştur.

3) Çocuk Ligine MasterClass ta mücadele eden ve Yaş Guruplarında Derece yapmış öğrencilerden takım oluşturulmasına, karar verilmiştir. 

04.01.2016  Tarihli Toplantı Kararları

1) 9-10 Ocakta yapılacak olan Bursa Yaş Gurupları şampiyonasına 4.Lig öğrencileri ile MasterClass liginde oynayan öğrencilerin katılmasına karar verilmiştir. Bu sebeple 4.Lig ve MasterClass Ligi maçları ocak ayında yapılmayacaktır. 

2) 2016 Bursa Yaş Gurupları Şampiyonasında %60 performans gösteren öğrenciler norm almaya hak kazanacaktır. 

3) 4.Lig Norm Kriterlerinde Değişiklik: Öğrencilerin %75 norm kriteri 2015-2016 eğitim döneminde %60'a çekilmesine ve bu eğitim döneminde yapılan Kasım ve Aralık turnuvalarını da kapsamasına karar verilmiştir. 

4) 10 Ocak 2016 tarihinde yapılacak olan 3.Lig maçları ve 17 Ocak 2016 14.30  tarihide yapılmasına  karar verilmiştir.  

 

28.12.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) 27 Aralık tarihinde yapılan 2.Lig maçlarında beşte beş yapan Duru Bozkurt ve Ahmet Memişoğlu isimli öğrencilerin 3.Lig'e yükselmesine karar verilmiştir. 

2) 2.Lig te 2,5 puan alan 43 öğrencinin norm almasına karar verilmiştir. 

3) 

14.12.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) MasterClass Liginde turnuvaya katılmayan Şerife Ecenaz Ören, Çağla Engin, 4.ligden devam edeceklerdir. 

2) 13 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen 4.lig müsabakalarında birinci olan Osmancan Turhan, ikinci olan Esin Şen isimli öğrenciler MasterClass ligine yükselmiş bulunmaktadır. 

3) Masterclass ligine yükselen Esin Şen isimli öğrenci Türkiye Küçükler Şam. katılma hakkı elde  etmiştir. 

4) 13 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen 3.lig müsabakalarında 2.ligden yükselen Onur Balcı, Hamza Enes Karabakal, Yusuf Efe KEsici isimli öğrenciler üst ligin adım atlama kriterlerini başarmaları sebebi ile Double Eğitim almaya hak kazanmış ve 2015-2016 eğitim öğretim döneminde 2.Adım eğitimlerinin yanında 3.Adım eğitimlerini alma hakkı tanınmıştır. 

5) 13 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen 3.lig müsabakalarında dört puan ve üzeri puan toplayan, ONUR BALCI, HÜSEYİN EMRE KEÇECİ, AHMET TURAN, HAMZA DENKÇİ, BATUHAN FETTAH, üst lige yükselmişlerdir. 

6) 13 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen 3.lig müsabakalarında 5 maçta 3 puan alan öğrenciler norm almıştır. 

7)  13 Aralık 2015 tarihinde düzenlenen 4.lig müsabakalarında 5 maçta 3,5 puan alan öğrenciler norm almıştır.

30.11.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) 29 Kasım tarihinde yapılan MasterClass 2.Lig maçlarının neticesi olarak 5 ve 4,5 puan çıkartan Yusuf Efe Kesici, Alperen Ankara, Onur Balcı, Hamza Enes Karabakal isimli öğrencierin 3.Lige yükselmesine karar verilmiştir. 

2) 2.Lig de mücadele eden ve 2,5 puan alan 43 sporcu norm almaya hak kazanmışlardır. 

3) 4.Ligde mücadelden eden 2009 doğumlu öğrencilerin Türkiye Şampiyonasına Master Class Ligine yükselmesede Antalya'ya Türkiye Şampiyonasına 7 yaş kategorisinde katılmalarına karar verilmiştir. Bu kategori de bulunan 2009 doğumlu İdil Mira Özsoy, Kuzey Demir isimli öğrencilerin Türkiye Şampiyonasına katılmaları uygun bulunmuştur. 

16.11.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Kasım ayında yapılan 3.lig maçları sonuçu 3 puan toplayan on yedi sporcu norm almaya hak kazanmıştır. 

 2) 3.Lig maçları sonunda 4.lige yükselen öğrenciler  Ömer Çetin,  Ada Yıldırım, Mustafa Kadan, İdil Mira Özsoy, Kuzey Demir, Emirhan Yeleri isimli öğrenciler olmuştur. 

3)  Kasım ayında yapılan 4.lig maçları sonuçu 3,5 puan toplayan beş sporcu norm almaya hak kazanmıştır. 

4) 4.ligden Master Class ligine yükselmeye hak kazanan sporcular Tunç Özgür, Koray Gökçeler olmuştur. 

5) Master Class liginden 4.lige düşen Tuğçe Özgür, Sena Kaçkın, Yusuf Diyar Yokuş olmuştur. 

6) 29 Kasım da yapılacak 2.Lig maçlarının ilk okul gurubu A kategorisi ve okul öncesi gurubun B kategorisi olmasına karar verilmiştir. 

7) 2.lig B kategorsinde derece yapan okul öncesi öğrencileri bir sonraki 2.Lig turnuvasında A kategorisinde mücadele etmesine karar verilmiştir. 

8) 2.Adım da eğitim alan ancak internetten satranç oynamayan veya psikolojisi turnuva mücadelesine hazır olmayan öğrenciler 2.Lig maçlarına katılmayacaktır. Bu durumu sporcunun velisi de talep edebilir. Ancak antrenörün gözlemi sporcunun turnuvaya katılımını belirler.

 

19.10.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Sınıflarda yenilgiye karşı duyarlı olan öğrenciler tespit edilmelidir. 

2) MasterClass Turnuvalarına Kasım ayı içinde başlanmasına karar verilmiştir. 

12.10.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Gemlik Belediyesi satranç turnuvasına MAster class gurubu ve isteyen 4.Adım üstü öğrenciler katılabilir. 

2) tr.lichess.org  internet sitesi üyeliği ve takım olarak faaliyet göstermeye, takıma üye olunmasına ve her antrenörün kendi öğrencilerini takip etmesi uygun görülmüştür. 

3) tr.lichess.org kullnım klavuzu bastırılarak velilere dağıtılmasına, 

 

22.09.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) 19-20 Eylül 2015 tarihlerinde düzenlenen Master Class Satranç turnuvasında dört puan ve üstü almış olan ilk dokuz öğrenci Master Class Liginde mücadele etmeye hak kaznamıştır. 

2) Turnuvaya katılmayan ve ilk dokuzun içerisinde yer almayan öğrenciler Master Class 4.Ligini oluşturacaklardır. 

3) Master Class'ta ilk dokuza girmeye hak kazanan Furkan Aral, Ömer Melih Sarıdağ, Uğur Gece isimli öğrenciler Master Class eğitim gurubunda eğitim almaya hak kazanmışlar. 

4) Akademik sistemin 5 Adım üzerinden düzenlenmesi ile bu yıl artık adım geçme kriterlerini yerine getiren öğrenciler üst adıma devam edeceklerdir. 

5) Adım geçme sistemi 2015-2016 eğitim döneminde tüm guruplara uygunlmaya başlanmıştır. 

6) 4-5 yaş öğrencileri için 1.Adım Hazırlık gurubu oluşturularak eğitim planları yeniden hazırlanacaktır. 

25.05.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) 3.Adım ve 4.Adım guruplarında soru yüklemesini kaldırabilecek öğrencilere ekstra ödev verilmesine, soru çözme adediyle orantılı pratik yapmalarıda sağlanmalıdır. 

2) 10 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen Master Class 1. Lig Turnuvası sonuçlarına göre Turnuvaının son iki sırasında yer alan Ömer Melih Sarıdağ ve Emircan Şehirli'nin 2.lig den Master Class'a devamına karar verilmiştir. 

3) 17 Mayıs 2015 tarihinde düzenlenen Master Class 2.Lig turnuvasında İki turnuvada göstermiş oldukları performans ile 1.Lige yükselme başarısını gösteren öğrenciler Berat Sarışlı ve Tunç Özgür olmuşlardır. 

4)  03 ve 17 Mayıs 2015 tarihlerinde düzenlenen Master Class 2.Lig turnuvaları sonucunda toplam puanı en az olan Ömer Yeni Hayat, Sena Aydın, Ruslan Abdiyev, Meriç Yiğit Aslan, Barış Güleç, Batuhan Fettah, Efe Kader isimli öğrencilerin 3.Lig den tecrübe kazanmaları için devamları uygun görülmüştür. 

5) 25 Mayıs 2015 Tarihinde düzenlenen 4.Lig Master Class Turnuvası sonucunda Ege Bartu Dönertaş, Emirhan Kut, Nevzat Kaan Cömert, Ilgaz Ağırman isimli öğrencilerin 3. Ligden devamı uygun görülmüştür. 

11.05.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Master Class 3.Lig Maçları sonunda Emirhan Bayram, Eyüp Işık, Yusuf Melikşah, Kuzey Demir 2.Lige yükselmesine kararverilmiştir. 

2) Master Class 3.Lig Maçları sonunda Elçin Vatansever, Ilgaz Ağırman, Mustafa Efe Yılmaz'ın daha fazla tecrübe ve özgüven kazanmaları için 4.Ligden devam etmeleri uygun görülmüştür. 

04.05.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Ertelenen Master Class 1.Lig Maçları 8 Mayıs Cuma 18.30 (2 Tur)  ,10 Mayıs Pazar 10.00 (5 Tur) ,12 Mayıs Salı 18.30 (2 Tur), şeklinde nilüfer şubede oynanacaktır. Yer değişikliği olduğu taktirde veliler bilgilendirilecektir. 

2) Master Class 3.Lig maçları 10 Mayıs Pazar Heykel şubede yapılacaktır. Saat 10.00 da öğrencilerin hazır bulunması sağlanacaktır. 

 27.04.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Master Class 3.Lig maçları sonucunda Birinci olan Arda Berk Gök, Ömer Çetin, Batuhan Fettah isimli öğrencilerin 2. Lige yükselmesine, 

2) 9-10 Mayıs Tarihlerinde Büyükşehir Belediyespor tesislerinde düzenlenecek olan 7-8 yaş turnuvasına 2.Ligde mücedele eden ve aynı zamanda 2.Lige yükselen Ömer Çetin, Batuhan Fettah isimli öğrencilerin katılması uygun görülmüştür. 

3) Master Class 3.Lig maçları sonucunda oyun güclerinin toparlanması için Master Class'a 3.Ligden devam etmesi uygun görülen Kaan Mutlu, Poyraz Tütüncü, Zehra Arıcıoğlu olmuştur. 

4) 3 Mayıs Pazar günü planlanan 1.Lig Master Class Turnuvasının eksik öğrencileri sebebi ile ertelenmesine, Aynı gün 2.Lig Turnuvasının Heykel de yapılmasına, öğrencilerin 10.00 da hazır bulunmasına karar verilmiştir. 

20.04.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Master Class 4.Lig Heykel turnuva sonuçlarına göre Tarık Özdemir, Efe Satı Ağlar, Mustafa Kadan, Mustafa Efe Yılmaz, Elçin Vatansever, Yağız Varkök isimli öğrencilerin Master Class 3.Lige yükselmeleri uygun görülmüştür. 

2) Master Class 4.Lig Nilüfer turnuva sonuçlarına göre Kerem Çoban, Onur Balcı, Emre Karakurt, Emir Üzel isimli öğrencilerin Master Class 3.Lige yükselmeleri uygun görülmüştür.

3) 25-27 Nisan da yapılacak olan Büyükşehir Belediye spor Satranç Turnuvasına kayıt hakkı olan öğrencilerin kaydının internette yapılmasına, 

4) 1.Lig Master Class eksik kalan maçları 21 Mart Cumartesi ve 22 Mart Pazar yapılarak tamamlanması. Nisan Ayından itibaren 1.Lig Master Class Turnuvası karşılaşmaları bir haftasonu yapılarak tamamlanmasına karar verilmiştir.

13.04.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) 19 Nisan 2015 tarinde 4.Lig maçlarının her kulübün kendi bünyesinde yapılmasına, sporcuların hazır bulunma saati 10.30 dur, Geç gelen sporcu ikinci turdan devam eder. 

2) 24 - 25 Nisan 2015 Belediyespor 9-10 yaş turnuvasına yaşı tutan 2.Lig sporcularının katılmasına, MasterClass 1.Lig sporcularını  Bursa 7. Açıkta oynamalarına karar verilmiştir. 

3) Okulların kapanışından sonraki yoğunlaştırılmış programın yapılmasına ve veliler ile paylaşılmasına,

4) 18 Nisan Cumartesi Heykel Veli toplantılları yapılmasına, 15.00 16.00 Arası 4.Adım gurubu, 

 

06.04.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) 1.Adım öğrencilerimizin "Satranç Oynuyorum" etkinliği düzenlemesine, 

2) "Satranç Oynuyorum" etkinliğinin Hamitler Doğa Kolejinde gerçekleştirilmesine, 

30.03.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Master Class 1.Ligi 10 öğrencide sabitlemek için 1.Lig Master Class'a çıkış ve Master Class'tan inişler bu sayıya göre belirlenecektir. 

2) 1.Ligde performansı düşük olan Yasin Özel isimli öğrencinin 2.Lig de tecrübe kazanamaya devam etmesine, 

23.03.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Master Class Mart Ayı 2.Lig sonuçlarına göre 2 turnuvada da  dereceye giren Cağla Engin ve Emircan Şehirli isimli öğrencilerin Master Class 1.Lige yükselmelerine karar verilmiştir. 

2) Nisan ayı içerisinde Bursa Okul Sporları turnuva takviminin yoğunluğu nedeniyle Master Class 1.lig ve 2i lig maçlarının yapılmamasına karar verilmiştir. 

3) Master Class 2.Lig sonuçlarına göre Enes Şehitoğlu isimli öğrencimizin 3.Ligden devam etmesine karar verilmiştir. 

4) 27 - 28 - 29 Mart Tarihlerinde yapılacak olan Bursa Açık Turnuvasına Master Class 1. Ligi ve 2.Ligden de ilk 9 sporcunun katılmasına karar verilmiştir. 

5) 28 - 29 Mart Bursa BüyükŞehir Belediyespor tesislerinde oynanacak 7 - 8 yaş kategorisi müsabakalarına Master Class 2.Lig de oynayan 2008 ve 2007 doğumlu sporcuların katılmasına karar verilmiştir.

6) Master Class 4.Lig Nisan maçları 19 Nisan 2015 Tarihlerinde, 3.Lig Maçları 26 Nisan 2015 Tarihlerinde yapılmasına karar verilmiştir. 

16.03.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Heykel 4.Lig derecelerinden Kuzey Demir, Emir Ali Akın, Ünal Küçükmemişoğlu, Eda Çamalan, Batuhan Fettah'ın 3.Lige yükselmesine karar verirmiştir. 22 Şubat 4.Lig karşılamalarında 3. olan Ömer Çetin'in hakkı olan yükselmesi sağlanmıştır.

2) Nilüfer 4.Lig derecelerinden Kerem Yiğit Üzülmez, Kağan Mutlu, isimli öğrencilerin 3.Lig'e yükselmesine karar verilmiştir.

3) 22 Martta 2. Lig müsabakalarının yapılmasının Nilüfer de yapılmasına, turnuvanın 10.00 da kayıt kontürolünün yapılmasına ve tüm öğrencilerin bu saatte hazır olmasına, turnuvaya gelen velilerin çocuklarını bırakmaları ve turnuva bitişi tahmini 16.30 gibi almaya gelmeleri konusunda rica edilmesine.

4) 1.Lig Master Class eksik kalan maçları 21 Mart Cumartesi ve 22 Mart Pazar yapılarak tamamlanması. Nisan Ayından itibaren 1.Lig Master Class Turnuvası karşılaşmaları bir haftasonu yapılarak tamamlanmasına karar verilmiştir.

09.03.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) 8 Mart 2015 Master Class 3. Lig turnuvasında derece yapan, Abdül Kadir Sarıçoban, Barış Güleç, Utku Yenen, Hamza Denkçi isimli öğrencilerin Master Class 2.Lige yükselmesine,

2)  8 Mart 2015 Master Class 3. Lig turnuvasında Efe Elmas, Ali Toprak Doğru, Eyüp Tuğrul Şaşıhüseyinoğlu, Arda Aksüt, isimli öğrencilerin kusursuz satranç oyuncusu olma yolunda önlerindeki pürüzleri aşmak için öğrencilerimizin 4.Ligde oynamaları uygun görülmüştür. 

3) Çocuk liginde oynayacak takımların tura çıkış listelerinin bugün belirlenmesi. 

4) Haftalık maç yapmayan öğrencilerin velileri ile toplantı yapılması bireysel çözümler bulunması sonuçların rapor edilmesi gerekmektedir. 

5) 15 Mart Pazar Master Class 4.Lig karşılaşmalarının Heykel ve Nilüfer de ayrı ayrı yapılmasına, turnuva başlama saati 10.30, kayıt kontrol için 10.00 da velilerimizin gelmesi gerektiğini belirtelim. 

6) İleri 1.Adım guruplarından fazla maç yapan öğrencilerin 4.Lige katılımlarını sağlayalım. 

02.03.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) Birinci adım derğerlendirmeleri bir sonraki hafta toplantıda incelenecek.

2) Bir hafta boyunca hiç maç yapmayan öğrenciler tespit edilecektir. Raporu gelecek toplantıya hazır edilecektir. 

3) 2 ve üstü tüm öğrencilerin internet sitesine üyeliği ve oynamaya başlamaları için gereğini antrenörlerin yapmasına

4) 1.Lig Master Class maçlarının döner turnuva olarak yapılmasına, son iki de kalan öğrencilerin alt lige düşürülmesine ve turnuva sürelerinin 35 + 10 oynama temposu ile yapılmasına, 1.lig kalan maçları 8 Mart pazar 10.30 da başlatılmasına 

 5) Master Class 3.Lig  maçları 8 Mart Pazar Heykel'de saat 10.00 da kayıt kontrol ile başlatılmasına, maçların 10:30 da oynatılmasına 

6) Turnuvalar ilan edilen saatte başlatılmasına geç gelen sporcuların 2.turdan turnuvya alınmasına, 

7) 15 Martta her iki kulüpte 4. lig maçlarını kandi bünyelerinde yapmalarına,

8) Master Class 2.Lig maçlarının 22 Mart'ta yapılmasına, 

9)  Master Class 4. 3.  yükselme ve düşme her turnuva sonunda gerçekleştirilmesine, 2. Lig yükselme ve düşme 2 turnuvada düşük veya yüksek performansa göre yapılacaktır. 

23.02.2015  Tarihli Toplantı Kararları

1) 1.ve 2. Lig  Turnuvasının Nilüfer Şubede yapılmasına,

2) 3.Lig turnuvasından ilk üç dereceye giren; Berat Sarışlı, Emir Ali Şanver, Osman Can Turan'ın 2.Lige                  yükselmelerine, 

3) 4.Lig turnuvasında derece yapan Heykel öğrencilerinden Ada Yıldırım, Hamza Denkçi, Emirhan Bayram'ın         3.lige yükselmesine, 

4)  4.Lig turnuvasında derece yapan Nilüfer öğrencilerinden Yusuf Mert Kılıç, 3.Lige yükselmesine, 

5) Akademi Master Class Liglerinde oynayan öğrencilerin turnuva saatinden 30 dk önce gelecek yoklama                yaptırmaları gerekecektir. 

 

 


Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'ta Paylaş
ANTRENÖR KURULU KARARLARI
ONLINE SATRANÇ EĞİTİMİ
SATRANCIN FAYDALARI VİDEOLAR
AILE YORUMLARI
SPORCULARIMIZ ve BAŞARILARIMIZ

Resim Galerisi